Будьте в курсе: новостей обсуждений

Главная » Финансы » Акт за формою 315/о та оформлення ліцензії МОЗ України лікарями первинки

З 27 грудня 2017 року Ліцензія МОЗ України для лікарів, що надають первинну медичну допомогу, тобто, для сімейників, терапевтів і педіатрів може бути оформлена без попереднього отримання Акту за формою 315/о. Таким чином, процедуру ліцензування було суттєво спрощено.

На кого поширюються нові умови ліцензування?

Первинка або первинна медична допомога — це всі лікарські послуги, які можна віднести до спеціальності «Загальна практика». Відсутність необхідності оформлення акту санітарно-епідеміологічного обстеження у територіальному органі Держпродспоживслужби поширюється на лікарів приватної практики, а також на неспеціалізовані медцентри.

Разом із тим, заклади охорони здоров’я, а також ФОП, які працевлаштовують не лише лікарів загальної практики, але й вузькопрофільних фахівців, мають звернутися до органів Держпродспоживслужби для проведення обстеження об’єкту. Коли огляд буде завершено, ліцензіат зможе вказати дату, номер акту та орган, яким він був виданий, при складенні заяви на отримання ліцензії.

Актуальні умови для отримання ліцензії МОЗ

Незважаючи на те, що лікарі первинки можуть не отримувати висновок санітарно-епідеміологічної служби про відповідність наявних умов встановленим вимогам, дотримуватися норм законодавства з цього приводу вони мають у будь-якому разі.

Перш за все, мова йде про наступні моменти:

  • наявність власного чи орендованого приміщення необхідної площі;
  • дотримання норм освітлення, вентиляції та протипожежної безпеки в цьому приміщенні;
  • аптечка для надання першої допомоги має бути серед оснащення.

Як відкрити приватну клініку лікарю первинки?

Відкриття власної приватної практики часто є логічним наступним кроком для лікаря первинки. Давайте розглянемо, як відкрити приватну клініку або кабінет в Україні та що для цього необхідно.

Перш за все, потрібно зареєструватися як фізична особа-підприємець (ФОП) та надати свої дані у податкову інспекцію. Після цього необхідно орендувати приміщення зі зручним для пацієнтів розташуванням та бажано подалі від інших медзакладів.

Що стосується необхідності оформлення Акту за формою 315/о, вона знов-таки залежить від того, чи планується надання інших видів медичної допомоги крім первинної.

Коли бізнес зареєстровано, варто подбати про його рекламу, наприклад, почати поширювати друковані буклети в районі обслуговування медзакладу або розмістити оголошення в інтернеті.

Ваше мнение:

© 2019 Total Commerce Bank — новости банков Украины